دیجیتال مارکتینگشبکه های اجتماعی

افزایش ترافیک سایت با تلگرام

همان طور که در مقاله قبل اشاره کردم بازاریابی اینترنتی تنها به صفحه نتایج جستجو محدود نمی شود. بلکه این نوع بازاریابی همیشه به دنبال کانال های جدید و ابزارهای مفید برای بازاریابی آنلاین است. در حال حاضر شبکه های اجتماعی هر روز تعداد بیشتری کاربر را به خود جذب می کنند. بنابراین خیلی هم عجیب نیست که هر کمپین تبلیغاتی و بازاریابی حساب کاربری و فعالیت های مرتبط با یکی یا همه شبکه های اجتماعی را از قبیل تلگرام، اینستاگرام، لینکدین، توئیتر ، فیسبوک و غیره را دنبال می کند.

اما بخاطر تعداد زیاد تبلیغات، پست ها، کمپین های اسپانر شده که هدف افزایش شهرت برند و ترافیک وب سایت را دارند رقابت بیش از پیش دشوار شده است. برای همین افراد به دنبال جایگزین های جدید برای خواندن محتوای مورد نظر خود هستند. بسیاری از آن ها فرصت را در پیام رسان ها که بیش از شبکه های اجتماعی در حال رشد هستند می یابند
من احسان مرائی در این مقاله می خواهم درباره تلگرام و تاثیر آن در افزایش ترافیک سایت صحبت کنم.

افزایش ترافیک سایت با تلگرام

تلگرام یک اپلیکیشن برای دستگاه های موبایل و دسکتاپ است. که بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر دارد. تلگرام با هدف به چالش کشیدن واتساپ در سال ۲۰۱۳ توسط پاول دوورف ساخته شد. در طول زمان ویژگی هایی که به پیام رسان تلگرام اضافه شد، این اپ را از واتساپ کاربردی تر کرده است. البته هنوز کاربران واتساپ در دنیا بیشتر از تلگرام هستند. ویژگی هایی مانند چت مخفی (secret chat)، امکان استفاده از یک اکانت در چند دستگاه، فضای ابری و امکانات دیگر از برتری های تلگرام محسوب می شوند.

حالا با توجه به اینکه تلگرام در کشور ما فیلتر شده اما من معتقد هستم که باز هم برای افزایش ترافیک سایت، بازاریابی در این شبکه مهم است،
میپرسید چرا ؟؟

ترافیک سایت

بسیاری از شبکه‌های اجتماعی فیلترشده در ایران، مانند «فیس‌بوک»، رفته‌رفته کاربران ایرانی خودشان را از دست داده‌اند. اما گویی حساب تلگرام از دیگر خویشاوندان آنلاینش جدا بوده است؛ چون بعد از چند سال که از فیلترشدن تلگرام می‌گذرد، هنوز هم این سوپرمسنجر در میان کاربران ایرانی پرطرف‌دار است. گذشته از این، بستر ایجاد‌شده در تلگرام و وجود کاربران باعث شده‌ است که بسیاری از کسب‌و‌کارها برای افزایش ترافیک سایت در آن به بازاریابی بپردازند.

بازاریابی در تلگرام چه روش‌هایی می‌تواند داشته باشد؟

بات تلگرام


بازاریابی در تلگرام به سه روش انجام می‌شود

  • شما یک کانال تلگرام دارید و از طریق مدیریت آن بازاریابی می‌کنید.
  • در گروه‌های مختلف فعال هستید و از طریق تعامل با مخاطبان، پروژه‌های گوناگون دریافت می‌کنید یا حتی خودتان یک گروه دارید و از این طریق به بازاریابی مشغول هستید.
  • یک ربات ساخته‌اید و از طریق آن مخاطب جذب می‌کنید.

 

برای افزایش ترافیک سایت تلگرام یا اینستاگرام؟

 

تلگرام یا اینستاگرام

وقتی دسترسی به تلگرام محدود شد، بیشتر کسب‌و‌کارها به سمت اینستاگرام کوچ کردند. باوجوداین، تلگرام در برخی جنبه‌ها از اینستاگرام بهتر است. مثلاً یکی از مزیت‌هایی که تلگرام نسبت به اینستاگرام دارد این است که در آن، شما می‌توانید مخاطبانتان را به سمت سایت خود هدایت کنید، در‌صورتی‌که انجام چنین کاری در اینستاگرام به‌راحتی تلگرام نیست. البته قصد من در این بخش مقایسۀ این دو فضای آنلاین نیست، چون شباهتی هم به یکدیگر ندارند، اما جزو دو فضای پرجمعیت آنلاین در ایران محسوب می‌شوند.
توجه داشته باشید اگر می خواهید با کمک تبلیغات در کانال کسب و کار خود و یا سایر کانال های تلگرام به سئوی وب سایت تان کمک کنید، باید حتما با قرار دادن لینک وب سایت خود کاربران را برای ورود به سایت تان تشویق کنید.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشه و شما را در افزایش ترافیک سایت کمک کنه، همچنین شما میتوانید مقاله افزایش ترافیک سایت با اینستاگرام، مطالعه کنید و بهترین تصمیم را در این زمینه بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا