تولید محتوادیجیتال مارکتینگمارکتینگ در محتوا

اشتباهات رایج در بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوایی از قدرتمند ترین، نوین ترین و در عین حال کم هزینه ترین روش ها برای جلب مخاطب و توسعه کسب و کار است. شرکت هایی که جهت تبلیغات خود از بازاریابی محتوا استفاده می کنند، در رشد بازدیدکنندگان و افزایش فروش بسیار موفق بوده اند. در واقع با انجام درست این کار خواهید توانست مخاطبان و بازدیدکنندگان را به مشتریان واقعی و وفادار تبدیل کنید. اما در صورتی که در انجام این کار دچار اشتباه شوید تمام زمان، هزینه و حتی مشتریان خود را از دست خواهید داد. در این مقاله شما را با اشتباهات رایج در بازاریابی محتوا آشنا خواهم کرد تا با دانستن آن ها از ارتکاب به این اشتباهات دوری کنید.

محتوای مبتنی بر فقط سئو

اگر جزء کسانی هستنید که تنها به سئو وبسایت خود اهمیت می دهید، بدانید که محتوای تولید شده برای مخاطب خسته کننده خواهد بود. هر چند که سئو از اهمیت بالایی برخوردار است و هر کسی دوست دارد در صفحات ابتدایی موتورهای جستجو ظاهر شود. اما آیا محتوایی که در آن به وفور از کلمات کلیدی موتورهای جستجو استفاده کرده اید برای مخاطب جذاب خواهد بود؟ قطعا جواب این سوال خیر خواهد بود؛ چراکه مخاطبان تمایل به خواندن محتوایی جذاب دارند. البته این موضوع به این معنا نیست که سئو و کلمات کلید را اصلا در نظر نگیرید، بلکه بهتر است کلمات کلیدی را پیدا کرده و بخشی از تمرکز خود را بر روی آن و بخشی دیگر را بر روی محتوا اختصاص دهید.

عدم داشتن استراتژی محتوا

عدم داشتن استراتژی محتوا - اشتباهات رایج در بازاریابی محتوا

همانطور که در مقاله قبلی (تفاوت بازاریابی محتوا با استراتژی محتوا) نیز اشاره شد، استراتژی محتوا به معنای علم به این است که قرار است چه نتیجه ای دریافت کنید؟ هدفتان از بازاریابی محتوا چیست؟ با چه اهدافی برای مخاطبان تولید محتوا می کنید؟ طبق آمار گفته شده است که تمام شرکت هایی که در کسب و کار خود استراتژی محتوا دارند، بیش از ۵ برابر سایر شرکت ها به نتیجه مطلوب و دلخواه خود می رسند.

دعوت نکردن مخاطب به اقدام

خواسته نهایی شما از تولید محتوا اقدام و کاری است که مخاطب انجام می دهد. چرا که هدف از تولید محتوا تبلیغ کسب و کارتان است که این کار را می توانید از مخاطبان خود بخواهید. بسیاری از تولیدکنندگان محتوا بر این باورند که تنها با انتشار محتوا مخاطبان جذب خواهند شد. اما بازاریابی محتوا به این صورت نتیجه نخواهد داد. در واقع تولید محتوا نیمی از مسیر است و مابقی آن دعوت از مخاطبان به اقدام مدنظر شما است. برای رسیدن به این نتیجه لازم است محتوای خود را در تمام شبکه های اجتماعی که در اختیار دارید، انتشار دهید و در انتها خواسته خود را از مخاطب اعلام نمایید.

نداشتن تنوع در محتوا

از دیگر اشتباهات رایج در بازاریابی محتوا عدم تنوع در محتواست. اینکه در تولید محتوای خود خلاقیت به خرج ندهید و تنها از یک نوع محتوا استفاده کنید، اقدامی اشتباه است. به عنوان مثال استفاده از محتوای متنی برای همه جذاب نخواهد بود. بسیاری از مخاطبان با محتوای ویدئویی بیشتر ارتباط برقرار خواهند کرد. بنابراین اگر به این حجم از افراد بی توجه باشید، آن ها را به راحتی از دست خواهید داد. پس توجه کنید که از تمام اشکال محتوایی به خوبی بهره ببرید.

رها کردن محتوا

بسیاری از افراد محتوای منتشر شده را رها کرده و توجهی به آن نمی کنند. در سطح وب تعداد بیشماری محتوا وجود دارد که به حال خود رها شده اند و محتوایی به روز نشده و غلط دارند. به روز رسانی کردن محتوای قدیمی می تواند تاثیر زیادی در بازدید آن ها داشته باشد. پس به هیچ عنوان محتوای تولید شده را پس از انتشار به حال خود رها نکنید و با آنالیز عملکردهای آن ببینید کدام یک از محتواها بازدید بیشتری داشته تا به همان سبک محتوایی ادامه دهید.

سریع تسلیم شدن

زمان دادن از مواردی است برای اثربخشی بازاریابی محتوایی به آن نیاز دارید. اکثر کسب و کارها این مورد را فراموش کرده و بلافاصله منتظر بازخورد مطلوب و افزایش بازدید هستند. این مورد یکی از بزرگترین اشتباهات رایج در بازاریابی محتوایی است. همیشه سعی کنید اهداف کوتاه مدت و هفتگی تنظیم کنید و در انتهای هفته بررسی کنید که آیا به هدف خود رسیده اید یا خیر. سپس استراتژی جدید با اهداف جدید را تعیین کرده و طبق آن پیش بروید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا