دیجیتال مارکتینگسئولینک سازی

ترمیم لینک های شکسته قدیمی چقدر بر سئو سایت تاثیر گذار خواهد بود؟

آیا واقعا لینک های شکسته قدیمی برای سئو سایت مفید خواهد بود؟ اگر شما برای مدت زمان طولانی در زمینه سئو مانند من، فعالیت کنید. شاهد این موضوع خواهید بود که ترمیم لینک های شکسته یکی از بهترین روش های موجود، برای جذب مخاطبان به سایت ها می باشد. بنابراین اگر لینک صفحه ی شما خراب شده است از صفحه خود نا امید نشوید و آن را ترمیم کنید. یک صفحه ممکن است دارای هزاران لینک شکسته باشد اما اینگونه صفحات نیز قابل ترمیم می باشند. اگر لینک صفحه شما خراب شده است، امروز می خواهم شما را با دنیایی مدرن و یک هدف جدید آشنا کنم. آیا به طور مداوم صفحه شما با خرابی لینک مواجه می شود؟ جستجوگر گوگل چگونه با این موضوع برخورد می کند؟ بهترین روش برای ترمیم لینک های شکسته قدیمی چیست؟ چه کار هایی باید انجام دهیم تا بتوانیم شانس خود را برای بازگرداندن پیج افزایش دهیم؟

چگونه لینک های شکسته قدیمی را ترمیم کنیم؟

چرا لینک های قدیمی شکسته شده خود را ترمیم کنیم؟

شاید این سوال برای شما نیز به وجود آمده باشد که چرا باید لینک های شکسته قدیمی را ترمیم کنیم؟ معمولا لینک ها سالم با ایجاد سیگنال هایی سبب می شوند تا کاربران به صفحه شما وارد شوند. جستجوگر گوگل بر اساس این سیگنال های ایجاد شده به صفحه شما رتبه ای را اختصاص می دهد. زمانی که لینک صفحه ای خراب می شود؛ عدم سیگنال های صحیح برای کاربران سبب می شود تا آنها با صفحه ای به نام ۴۰۴ رو به رو شوند. همین عامل سبب می شود تا سئو پیج شما بسیار آسیب ببیند. شکسته شدن لینک ها می تواند دو دلیل داشته باشد. اولین دلیل این است که لینک اصلی کار نکند. این اتفاق در اثر جا به جایی صفحات در وب سایت ها و یا تایپ اشتباه لینک توسط کاربران به وجود می آید. دلیل دوم خرابی صفحه در خود پیج شما است. مورد دوم نسبت به مورد اول بیشتر اتفاق می افتد. خرابی صفحه معمولا ناشی از حذف یک صفحه یا موضوع در سایت و انتقال ندادن لینک آن می باشد. بنابراین در یک وب سایت می توان ده ها، صد ها، هزاران و حتی میلیون ها لینک شکسته پیدا کرد. ترمیم این لینک ها سبب می شود تا وب سایت شما بتواند از مزیت های رتبه بندی جستجوگر گوگل بهره مند شود.

آیا ممکن است لینک های شکسته قدیمی ترمیم پیدا نکنند؟

در بسیاری از مواقع لینک های شکسته قدیمی ترمیم می شوند. اما گاهی اوقات نیز ترمیم لینک ها موثر نخواهد بود. ۴ دلیل عمده برای عدم اثر بخشی ترمیم لینک وجود دارد؛ که می خواهم در این مقاله به آنها اشاره کنم.

 

ارور 404

دلیل اول: بررسی نکردن صفحه شما توسط گوگل

یکی از دلایل موثر نبودن ترمیم لینک های شکسته قدیمی بررسی نکردن پیج توسط مرورگر گوگل می باشد. این موضوع به دلیل لینک های دستکاری شده یا غیر مجاز است که به Spam Links معروف می باشند. بنابراین این اتفاق سبب می شود تا گوگل برای پیج مورد نظر ارزشی قائل نشود. در چنین مواقعی ترمیم اثر گذار نخواهد بود.

 

دلیل دوم: لینک های کم ارزش

شاید لینک مورد نظر توسط جستجوگر گوگل شناسایی شود اما برای این لینک ارزش زیادی قائل نباشد. زیرا این لینک در گذشته مثلا ۱۰ سال قبل ساخته شده است. این لینک عملا با عدم فعالیت و عدم بازدید غیر فعال شده است. بنابراین با ترمیم چنین لینک های شکسته قدیمی نمی توان انتظار رتبه بالایی را از گوگل داشته باشیم.

 

دلیل سوم: هدایت به URL های اشتباه

این موضوع یکی از دلایل رایج در بین لینک های شکسته قدیمی می باشد. در حقیقت در اینگونه موارد لینک شما ترمیم شده است اما شما این لینک را به یک URL اشتباه یا کم ارزش هدایت کرده اید. این اتفاق در سایت هایی که تمامی اطلاعات خود را به صفحه اصلی انتقال می دهند و دیگر صفحات خود را غیر فعال می کنند، بیشتر دیده می شود. موتور جستجوگر گوگل کاربران این گونه سایت ها را به صفحه های ۴۰۴ انتقال می دهد و کاربران شما تصور می کنند که صفحه شما خراب است.

پیدا نکردن صفحه

دلیل چهارم: بی اعتمادی گوگل به لینک های تازه

گاهی اوقات دیدگاهی برای گوگل وجود دارد که ممکن است به لینک های جدید اعتماد نکند. به همین دلیل توصیه می کند که لینک ها به مدت ۱ سال در سایت ها قرار داشته باشند. شاید برای شما هم جالب باشد که چرا یک سال باید لینک ها را دست نزنیم؟ در حقیقت گوگل در این مدت متوجه هر سیگنال از طرف این لینک خواهد شد و پس از مدتی به آن اعتماد خواهد کرد. در بعضی از اوقات واقعا عملکرد گوگل نامشخص می باشد و شاید این موضوع به بینش کم ما نسبت به عملکرد گوگل برمی‌گردد. به هر حال در اینگونه مواقع بهتر است که به ترمیم لینک نپردازیم. امیدوارم که این مقاله توانسته باشد، شما را با لینک های شکسته شده قدیمی آشنا کند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت منبع مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا