اکسچنجسرویس های ماکروسافت

آموزش نصب MS Exchange 2019

مقدمه

برای راه اندازی و نصب MS Exchange 2019 باید توجه داشت که سیستم عامل تمام Domain Controller های شبکه از ویندوز سرور ۲۰۱۲R2 به بالا، و سطح FFL برای Active Direcory حداقل Windows Server 2012 R2 باشد. بهتر است قبل از شروع نصب، تمام آپدیت‌های سیستم عامل چک و نصب شوند.

پیش‌نیازهای سرویس MS Exchange 2019:

 

    • نصب ویژگی RSAT روی سرور از طریق کامند PowerShell ویندوز
    • نصب .NET Framework 4.7.2 یا ورژن‌های جدیدتر
    • نصب Visual C++ Redistributable Package for Visual Studio 2013 (برای نصب از طریق محیط گرافیکی)

آموزش نصب MS Exchange 2019

  • نصب Unified Communications Managed API (UCMA) 4.0
  • نصب Featureهای ویندوزی از طریق کامند PowerShell زیر:

Install-WindowsFeature Server-Media-Foundation, NET-Framework-45-Features, RPC-over-HTTP-proxy, RSAT-Clustering, RSAT-Clustering-CmdInterface, RSAT-Clustering-Mgmt, RSAT-Clustering-PowerShell, WAS-Process-Model, Web-Asp-Net45, Web-Basic-Auth, Web-Client-Auth, Web-Digest-Auth, Web-Dir-Browsing, Web-Dyn-Compression, Web-Http-Errors, Web-Http-Logging, Web-Http-Redirect, Web-Http-Tracing, Web-ISAPI-Ext, Web-ISAPI-Filter, Web-Lgcy-Mgmt-Console, Web-Metabase, Web-Mgmt-Console, Web-Mgmt-Service, Web-Net-Ext45, Web-Request-Monitor, Web-Server, Web-Stat-Compression, Web-Static-Content, Web-Windows-Auth, Web-WMI, Windows-Identity-Foundation, RSAT-ADDS

در صورت نصب درست و کامل Featureها باید در انتها این پیغام مشاهده شود که باید پس از آن ۱بار سیستم ریست شود

پس از نصب پیش‌نیازها باید تغییراتی در سرویس Active Directory جهت نصب ۲۰۱۹ Microsoft Exchange Server اعمال کنیم. توصیه می‌شود ثبل از اعمال تغییرات از AD یک نسخه کامل بک‌آپ تهیه شود.

توسعه Active Directory Schema:

برای این منظور باید با یوزری که عضو گروه‌های Enterprise Admins و Schema Admins است کامندهای زیر را اجرا کرد. به آدرسی که فایل‌های نصب Exchange قرار دارد رفته و کامندهای PowerShell زیر را اجرا می‌کنیم:
.\Setup.exe /IAcceptExchangeServerLicenseTerms /PrepareSchema

پیش‌نیازهای سرویس MS Exchange 2019:

پس از آماده‎ سازی Schema به سراغ بخش‎های دیگر AD می‌رویم. در این قسمت یک ساختار اختصاصی برای Exchange با نام دلخواه می‎سازیم که نام آن نمی‌تواند بیشتر از ۶۴ کاراکتر و یا خالی باشد، می‌تواند شامل حروف کوچک و بزرگ، اعداد، فاصله و (-) باشد، این نام پس از ثبت قابل تغییر نیست. این ساختار برای نگهداری اطلاعات Exchange تعدادی Containers, Objects و Items ایجاد می‌کند که به مجموع آن‌ها Exchange Organization می‌گویند.
.\Setup.exe /IAcceptExchangeServerLicenseTerms /PrepareAD /OrganizationName: “My Organ. Name”
پس از انجام این مراحل باید تا Replicate کامل بین تمام DCهای موجود در شبکه منتظر بمانیم و سپس فایل نصب Exchange را اجرا کنیم.

نصب MS Exchange 2019

فایل Setup.exe را به صورت Run as administrator اجرا می‌کنیم:

توسعه Active Directory Schema:

در صفحه اول آپدیت‎های موجود برای این سرویس به صورت آنلاین چک می‌شود، می‌توان آپدیت‌ها را چک نکرد و گزینه Next را زد. در مرحله بعدی فایل‌های نصب به صورت پیش فرض در مسیر %WinDir%\Temp\ExchangeSetup کپی می‌شوند.

نصب MS Exchange 2019

در صفحه Introduction پیشنهادات ماکروسافت برای مشاهده لینک‌های پیاده سازی Exchange دیده می‌شود. گزینه Next را می‌زنیم:

آموزش نصب MS Exchange 2019

در صفحه بعدی گزینه I accept the terms in the license agreement را تیک زده و Next می‌کنیم:

آموزش MS Exchange 2019

در صفحه باز شده در صورت انتخاب گزینه Use recommended settings به صورت اتوماتیک گزارشات خطاها و مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری این سرور برای کمپانی ماکروسافت ارسال می‌شود و در صورت انتخاب گزینه Don’t use recommended settings این قابلیت غیرفعال خواهد شد.

نصب MS Exchange 2019

در صفحه Server Role Selection با انتخاب گزینه MailBox role ابزار مدیریت سرویس نصب می‌شود و با انتخاب گزینه Automatically install Windows Server roles and features that are required to install Exchange ویژگی‌هایی از ویندوز که موردنیاز است و از قبل نصب نشده، نصب خواهد شد. در صورت انتخاب نکردن این گزینه باید بعدا به صورت دستی این ویژگی‌ها را نصب کنیم. پس از انتخاب این گزینه‌ها بر روی کلید Next کلیک می‌کنیم:

آموزش نصب ام اس اکسچنج 2019

در صفحه بعدی محل نصب سرویس را انتخاب می‌کنیم:

نصب ام اس اکسچنج 2019

در صفحه Malware Scaning به طور پیش فرض گزینه No فعال است (یعنی عمل Malware Scanning انجام می‌شود) بدون تغییر Next می‌کنیم:

آموزش نصب MS Exchange 2019

در صفحه بعدی تمامی پیش‌نیازهای نصب بررسی می‌شود و در صورت عدم وجود خطا گزینه Install فعال می‌شود. اگر مشکلی وجود داشته باشد گزینه Retry فعال خواهد شد که پس از رفع مشکل به بررسی مجدد پیش نیازها پرداخته می‌شود:

آموزش نصب MS Exchange 2019

پس از بررسی مرحله Readiness Checks و اتمام ۱۰۰درصد آن گزینه Install را می‌زنیم و نصب سرویس آغاز می‌شود:

بعد از اتمام ۱۵ مرحله نصب صفحه زیر مشاهده خواهد شد:

آموزش نصب MS Exchange 2019

برای اطمینان از نصب سرویس، کامند زیر را در Exchange Management Shell اجرا می‌کنیم:
Get-ExchangeServer |ft -AutoSize

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا