ابزار های سئودیجیتال مارکتینگسئو

به چه تعداد container در گوگل تگ منیجر نیاز داریم؟

Container چیست؟

یک کانتینر، مجموعه‌ای است از دستورالعمل‌ها، قوانین و تگ‌های داخل یک اکانت گوگل تگ منیجر. این مجموعه‌ها که در اصطلاح به آن‌ها container  می‌گویند، می‌توانند از داخل یک اکانت برداشته شوند و داخل یک اکانت دیگر جایگذاری شوند.

چه تعداد Container در گوگل تگ منیجر برای سایت من کافی است؟

فرض می‌کنیم که شما سه وبسایت دارید. در اینجا به چه تعداد Container نیاز پیدا خواهید کرد؟ یک؟ دو؟ و یا سه؟

واقعیت این است که هیچ پاسخ دقیقی برای این سوال وجود ندارد. یک container در گوگل تگ منیجر ممکن است برای شما کافی باشد اما دو و سه هم ممکن است بتواند نیاز شما را برطرف کند. پس تنها جوابی که می‌توان به این سوال داد این است که کاملا بستگی دارد.

ابتدا باید به نوع وب سایت فکر کنید. وقتی صحبت از تعیین تعداد container می شود ، همیشه باید در ابتدا ساختار وب سایت‌ها را در نظر بگیریم.

آیا وب سایت‌هایی که مثال زدیم از نظر محتوا، ساختار و .. بسیار مشابه هستند؟ یا کاملاً تفاوت دارند؟

اگر تعدادی وب سایت دارید که بسیار شبیه به هم هستند و به طور مثال تنها تفاوت اصلی آن‌ها در زبان است، بهترین کار این است که  از یک container یکسان در آن‌ها استفاده کنید. زیرا ، به احتمال زیاد ، همه موارد مشابه را در همه‌ی این وب سایت‌ها دنبال می‌کند.

اما اگر چند وب سایت دارید که از نظر محتوا ، ساختار ، عملکرد کاملاً متفاوت هستند ، به عنوان مثال یک فروشگاه آنلاین ، یک وبلاگ و یک صفحه پشتیبانی. در این صورت توصیه می‌شود از چند container جداگانه برای هر وب سایت استفاده کنید. زیرا احتمالاً هر یک از آنها دارای  tags ،triggers  و variables بسیار منحصر به فرد خواهند بود.

container در گوگل تگ منیج

اگر چندین وب سایت مختلف دارید.

با استفاده از یک container یکسان در گوگل تگ منیجر برای چندین وب سایت مختلف ، شرایط trigger شما شامل قوانین بیشتر و استثنائات بیشتر خواهد بود.

اطمینان از اینکه یک tag خاص فقط و فقط در یک وب سایت به عنوان مثال فقط در فروشگاه آنلاین فعال می شود ، بسیار دشوارتر خواهد بود.

لیست تگ ها، محرک ها و متغیرهای شما قرار است به سرعت رشد کند و روز به روز مدیریت آن‌ها پیچیده تر می شود.

در نهایت ، ممکن است container در گوگل منیجر از حداکثر ۲۰۰ کیلوبایت خود فراتر رود و شما مجبور خواهید شد که یا از برخی موارد خلاص شوید یا از container های جداگانه استفاده کنید.

با استفاده از container جداگانه ، متوجه مدیریت ساده‌تر تگ ها خواهید شد. Tag ها وtrigger ها, variable های کمتری وجود خواهد داشت و مدیریت آن ها راحت تر انجام می‌شود. پیدا کردن عناصر container خاص برای شما آسان تر خواهد بود.

اگر در ردیابی و پیاده سازی تگ ها در هر وب سایت تفاوت های بیشتری نسبت به موارد معمول وجود دارد ، باید از container جداگانه برای هر سایت استفاده کنید.

اگر چندین وب سایت مشابه دارید

از طرف دیگر ، نمی‌شود همیشه داشتن container های جداگانه را نیز پیشنهاد داد. اگر وب سایت ها تقریباً مشابه باشند چه؟ اگر هر وب سایت دارای container مخصوص خود باشد. این روند چگونه است:

شما تغییرات خاصی را در container (a) پیکربندی می کنید.

سپس باید همان تغییرات را در container (b) و(c) نیز کپی کنید.

می توانید این کار را به صورت دستی انجام دهید (بهتر است که این کار را انجام ندهید!) ، قسمتی از container را export  کنید یا از ابزارهایی مانند gtmtools.com یا افزونه GTM Copy/Paste استفاده کنید. در این صورت هر بار که تغییری را اعمال می کنید این اتفاق به طور همزمان خواهد افتاد.

اما اگر در هر سه وب سایت یک container داشتید ، یک تغییر کوچک بلافاصله در هر سه وب سایت اعمال می شد. البته ، گاهی اوقات شما می خواهید یک تگ را فقط در یک وب سایت اعمال کنید ، اما احتمال همچین کاری بسیار کم است.

حرف آخر…

به طور خلاصه ، اگر که چندین وبسایت دارید و باید تصمیم بگیرید که چند container نیاز شما را تامین می‌کند ، به تفاوت ها و شباهت های آن وب سایت ها فکر کنید.

قصد دارید چه نوع ردیابی را در آن سایت ها پیاده سازی کنید؟ آیا برچسب ها، محرک ها، متغیرها در هر سه وب سایت کاملاً مشابه خواهند بود؟ یا برعکس ، برای هر یک از آنها کاملاً منحصر به فرد است؟

اگر این وب سایت ها از نظر ساختار و عملکرد کاملاً متفاوت هستند و قصد دارید موارد مختلف را در هر یک از آنها ردیابی کنید باید برای هر سایت یک container جداگانه داشته باشید.

از سوی دیگر ، اگر آن وب سایت ها کاملاً مشابه هستند و قصد دارید موارد مشابهی را در همه آنها دنبال کنید ، استفاده از یک container ساده تر خواهد بود (زیرا همه تغییرات بلافاصله در همه جا اعمال می شود).

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا